Glacier bus

Brebussen

Buss til Briksdalen

Med Brebussen er det mogeleg å ta ein dagstur til Briksdalen for å oppleve den vakre Briksdalsbreen. Bussen køyrer frå rutebilstasjonen i Stryn og ventar ved Briksdalsbre Fjellstove slik at det er god tid til ein spasertur eller ein tur med Trollbil opp til breen. Vegen frå fjellstova er 3 km.



RUTETIDER
Dagleg i perioden 19.06 - 13.08 + 14.08 - 15.09

Frå Stryn rutebilstasjon: 09:45
Frå Loen: 09:55
Frå Olden kai: 10:05
Frå Olden skule: 10:07
Frå Åbrekk: 10:30
Ankomst Briksdalsbre...
Med Brebussen er det mogeleg å ta ein dagstur til Briksdalen for å oppleve den vakre Briksdalsbreen. Bussen køyrer frå rutebilstasjonen i Stryn og ventar ved Briksdalsbre Fjellstove slik at det er god tid til ein spasertur eller ein tur med Trollbil opp til breen. Vegen frå fjellstova er 3 km.



RUTETIDER
Dagleg i perioden 19.06 - 13.08 + 14.08 - 15.09

Frå Stryn rutebilstasjon: 09:45
Frå Loen: 09:55
Frå Olden kai: 10:05
Frå Olden skule: 10:07
Frå Åbrekk: 10:30
Ankomst Briksdalsbre Fjellstove: 10:45

Frå Briksdalsbre Fjellstove: 13:30
Frå Åbrekk: 13:35
Frå Olden skule: 14:00
Olden kai: 14:02
Frå Olden sentrum: 14:25 (bussbytte)
Frå Loen: 14:30
Ankomst Stryn rutebilstasjon: 14:45

Brebussen har plassgaranti, men grupper bør gje beskjed på førehand for å forenkle planlegginga for busselskapet.

Vi tek forbehold om endringar.

Info: